• info@korkmazreklam.com
  • Orta Mh. Pazargeçidi Sk. 31/C Adapazarı-SAKARYA

Lazer Kesim Makinesi Yapımı

Lazer kesim makineleri, temelde bir CNC koordinat sistemi üzerinde işleyen ve güçlü lazer ışınını kesme ya da kazıma için istenen bölgeye hassas ve hatasız bir şekilde yönlendiren sistemlerdir. Geleneksel CNC kesim sistemlerinden farklı olarak lazer ile kesim çok daha etkili sonuçlar vermektedir.

Motorlarla güçlendirilmiş CNC tezgahına bağlı bir lazer kafası bulunur, bu lazer kafasına genellikle makinenin arka kısmına yerleştirilmiş bir lazer cam tüp vasıtasıyla üretilen lazer ışını aynalarla yansıtılarak gönderilir. Makinenin yapımı sırasında bu aynaların yerleşimi ve lazer ışınını hatasız ve kayıpsız bir şekilde kafaya ya da kafalara iletmesi çok önemlidir.

Masa Tipi Lazerli Kesim Makineleri


Lazer tüpünün, lazer ışığını oluşturabilmesi için, içerisindeki gazın tepkimesi gerekmektedir. Tepkime işlemi lazer tüpünün bağlı olacağı uygun bir güç kaynağı sayesinde gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca ışık darbelerinin sürekliliği ve gücü gibi değişkenlerin; ve X-Y yönlerindeki kafa hareketlerinin komuta edilmesi için bir kontrol kartı makinenin beyin görevini görmektedir.

Lazer kesim makinesi yapımı için gerekli bir diğer bileşen ise lazer cam tüpün soğutulması işleminden sorumlu olan sistemlerdir. Bu soğutucu (chiller) sistemler, lazer tüpün içerisinden su geçişini sağlayarak tüpün verimli çalışmasını sağlar ve arızalanmasını önleyerek ömrünü uzatır. Lazer kesim makinesi yapımı sırasında lazer gücüne uygun verimli bir soğutma sisteminin kurulması da önemli konulardan biridir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Görüntüle
Whatsapp
Merhabalar
Hızlı iletişim
Clicky

Korkmaz Reklam Lazer Kazıma Metal Etiket

Orta Mah. Pazar Geçidi Sok. No:31/C

Sakarya

,

Adapazarı

54100

0564 270 10 10