• info@korkmazreklam.com
  • Orta Mh. Pazargeçidi Sk. 31/C Adapazarı-SAKARYA

Lazer Kesim Makinesi Nasıl Kullanılır?

Lazer kesim makinesi kullanımında öncelikli olarak kesim ya da kazıma işleminde kullanılacak tasarım dosyasının hazırlanması gerekmektedir. Tasarım dosyasının lazer kesim makinesi yazılımına aktarımından sonra, yazılım üzerinde hangi bölgelerin kesim hangilerinin kazıma olduğunun işaretlenmesi, kazıma olacak kısımların kazıma tipinin belirlenmesi gerekmektedir.

Tasarım dosyası hazırlandıktan sonra makineye aktarılır ve işlem yapılacak malzeme çalışma tablasına alınır. Merkezleme işlemi yapılarak makienin işlem yapılacağı bölge kırmızı işaretleme lazeri ile belirlenir ve son kontrol yapılır. Lazer kesim makinesinin çalışacağı alanın malzemenin dışına taşmadığından emin olunur. Minimum fire verilecek şekilde malzeme doğru konumlandırılmalıdır.

Lazer kesim makinesi üzerinde son kontroller yapıldıktan sonra, soğutma sistemi (chiller), hava emiş sistemi ve varsa diğer bileşenlerde kontrol edilmelidir. Koruyucu gözlük takılmalı ve kesim ya da kazıma işlemi başladığında lazer kesim makinesinin işlem alanına elimizi yaklaştırmamaya dikkat etmeliyiz.

Lazer kesim makinesi kontrol panelinden her bir lazer kafasının ne kadar güç kullandığını kontrol edebiliriz. Materyalin cinsine göre kullanacağımız güç ve hız kombinasyonu önemlidir, bunu deneme kesimleri yaparak bulabilirsiniz. En iyi sonuç veren ayarı bulduktan sonra bunu diğer kesimlerde kullanmak üzere not edebilirsiniz.

Makinenizin işlediğiniz malzemeye göre değişen bakım periyodları vardır, pleksi gibi kesilirken is çıkaran malzemelerle çalışıyorsanız makinenizin aynalarını ve merceklerini 2-3 günde bir kontrol etmeli gerekiyorsa temizliğini yapmalısınız. Bunun dışında lazer tüplerinin çalışma yoğunluğunuza göre bir ömrü vardır, ortalama bir yıl içerisinde tüpünüzü yenilemeniz gerekecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Görüntüle
Whatsapp
Merhabalar
Hızlı iletişim
Clicky

Korkmaz Reklam Lazer Kazıma Metal Etiket

Orta Mah. Pazar Geçidi Sok. No:31/C

Sakarya

,

Adapazarı

54100

0564 270 10 10